Küçük İşletmeler İçin E-Fatura’nın Avantajları

Küçük işletmeler için e-faturanın avantajları

E-Fatura 10 Aralık 2019

Küçük işletme sahipleri için e-fatura karmaşık bir sistem gibi görünebilir.
Ciro limitinizdeki yetersizlik ve faturalama sürecinizde nelerin değişeceğinden tam olarak emin değilsiniz. Peki e-fatura siz küçük işletme sahipleri için yarar sağlayacak mı?

Küçük İşletmelerin E-Fatura Kullanması Neden Önemli?

Küçük ya da büyük bir işletme olmanızdan öte tüm işletmeler için en önemli nokta maliyetlerdir. Masraflarınızı ne kadar düşürürseniz şirketiniz için daha fazla maddi kaynak elde edersiniz. Bu durum şirketler için bu kadar hassas ve önemli bir konu ise ekonomik bir faturalandırma yöntemi olan e-fatura sistemlerine neden geçmeyesiniz ki?

E-Fatura sayesinde; Faturalama için yazıcı almazsınız, Faturalarınızı basma, saklama ve kargo maliyeti olmaz, 100 fatura için oluşan maliyet ile 2000 adet e-fatura gönderebilirsiniz, Faturalarınız anlık olarak müşterilerinize ulaşırken, daha hızlı ödeme alırsınız.

Nakit akışınızı ve cari hesaplarınızı daha hızlı ve kolay yöneteceğinizden iş yükünüzü de azaltmış olursunuz. E-fatura sistemi şirketinize kurumsal bir görünüm katarken, müşterilerinize ulaştırdığınız e-faturalar ile daha profesyonel ve innovatif görünürsünüz.

E-Fatura İle İş Yükünüzü Azaltın!

Aslında e-fatura şirketlerin yeni alıştığı bir kavram. Dijital ortamdaki faaliyetlerin iş yükünüzü arttıracağını düşünebilirsiniz. E-fatura sadece maddi açıdan size sağladığı faydanın yanında iş süreçlerinizin azalmasına da katkı sağlayacaktır.

Faturalama olayındaki baskıdan alma, yazdırma, kaşeleme, imzalama ve kargolama gibi iş süreçlerine hiç girmeden hızlı ve kolay bir şekilde faturanızı müşterilerinize ulaştırırsınız.

Faturalarınızı arşivleyerek saklamanıza ve şirketinizde arşiv için ekstra alanlar oluşturmanıza gerek kalmaz.

E-Pusula ile e-fatura’larınız 10 yıl boyunca dijital ortamda sizler için saklanır.

Mali Müşavirleriniz İle Daha Hızlı İş Süreçleri Yaşayın

Mali müşavirlerinize dosyalar dolusu faturalarınızı göndermektense kendisi için tanımlanan hesabına giriş yaparak e-faturalarınıza erişmesinden ve toplu olarak indirmesinden daha kolay ne olabilir ki!

E-Fatura Sistemi İçin Ciro Limitinizin Düşük Olması Önemli Değil!

Yayınlanan tebliğe göre 2018 veya 2019 yılı cirosu 5 milyon TL ve üzeri olan firmaların 1 Temmuz 2020’ye kadar e-fatura ve e-arşiv sistemlerine geçiş yapması gerekiyor.

Ancak e-fatura sistemine geçmek ve avantajlarından yararlanmak için bu şart değil. Faturalarınızı daha hızlı ve maliyetsiz olarak düzenlemek için çoğu firma e-fatura sistemine gönüllü olarak geçiş yapıyor. Peki e-fatura’ya geçmek için ne yapmak gerekiyor?

E-Fatura Sistemine Nasıl Geçebilirsiniz?

E-fatura sisteminin iş süreçlerinize ve maliyetlerinize sağladığı büyük avantajlardan yararlanmak için tek yapmanız gereken E-Pusula e-dönüşüm sistemlerine geçiş yapmak. E-Fatura başvuru sürecine ilişkin detaylı bilgi alın ya da rehber yazımıza göz atmak için tıklayım.


E-Pusula ile dijital dönüşüm sürecini başlatmak ve e-fatura sistemimize göz gezdirmek için 14 günlük ücretsiz deneme sürecinizi başlatın. Daha fazla bilgi almak ve işletmenize özel fiyatlarımızdan faydalanmak için demo formumuzu doldurun.

© E-Pusula 2024 | E-Pusula bir Pusula Plus uygulamasıdır.
En iyi deneyim için lütfen cihazınızı dik konuma getiriniz.

En iyi deneyim için lütfen cihazınızı dik konuma getiriniz.